תאונה ביטוח

תאונה מוגדרת בחוק כאירוע חיצוני בלתי צפוי אשר גרם לנזק פיזי או נפשי למעורבים בו. תאונות עלולות לקרות לכל אחד, ובמקרים של פגיעות בריאותיות וגופניות חמורות, הן גם עלולות להתבטא בנטל כספי ניכר, בשינוי משמעותי באורחות החיים, ובמגבלות על יכולות העבודה והתפקוד היומיומי של הנפגע. דברים אלו משפיעים גם על תפקודם ורמת חייהם של כל בני המשפחה.

מכיוון שאיננו יכולים לחיות בתו פיסת צמר גפן, ואין באפשרותנו להתגונן מפני הבלתי ידוע, רבים נוהגים לרכוש ביטוח תאונות המגן מפני נזקי גוף. ביטוח תאונה מהווה למעשה רשת ביטחון ריאלית, המזכה את הנפגעים בתאונה בפיצויים הולמים. כדאי לדעת שקיימים סוגים רבים של פוליסות תאונה, כאשר לכל סוג של תאונה קיימת פוליסת ביטוח המתאימה לה, עם הדגשים מיוחדים ועלויות שונות. בין ביטוחי התאונות ניתן לציין ביטוח תאונות עבודה, תאונות דרכים, תאונות אישיות וביטוח תאונות תלמידים.

בעת כתיבת תנאי פוליסת הביטוח חשוב להתאימם הן לאורח חייו של המבוטח, והן לסיכונים הספציפיים שבהם הוא ניתקל בחייו. כדאי וחשוב להתמקח עם נציג חברת הביטוח על תנאי הפוליסה, שכן על מנת שתחתמו על ההסכם יהיו חברות הביטוח מוכנות להתפשר ולהתגמש על סעיפים רבים בחוזה, אם רק תדעו לאתרם ולעמוד על דרישותיכם. לאחר חתימת החוזה האפשרות לשינויים בהסכם הינם מועטים וקשים ליישום.

תאונה ביטוח

תביעות תאונה ביטוח

תביעות תאונה ביטוח משתנות בהתאם לסוג התאונה ומהותה. יש הבדל בין הטיפול בתאונת עבודה לבין הטיפול בתאונת דרכים או תאונה כתוצאה מנפילה. בכל מקרה של תביעת תאונה יש צורך להוכיח נזקים רפואיים אשר נגרמו עקב התאונה, וזאת בעזרת מסמכים רפואיים מחדר המיון, מן המחלקה המאשפזת, מקופות חולים, מוסדות שיקום וכל רופא או מוסד שטיפל בנפגע. כמו כן, יש צורך בחוות דעת רפואית מרופא המתמחה בסוג הפגיעה הפיזית שנרגמה לניזוק, כדוגמת פגיעה נוירולוגית או פגיעה אורטופדית. חוות דעת זו תוצג בבית המשפט ותהווה הוכחה למצבו הרפואי של התובע ולגובה הפיצויים להם הוא זכאי כתוצאה מכך. כאשר לנפגע יש כמה פוליסות ביטוח של נזקי גוף, כדוגמת ביטוח תאונות וביטוח בריאות, הוא זכאי לממש את כולן בעת פגיעה כתלות בתנאי הפוליסות שלו.

ייעוץ והכוונה מעת עורך דין מומחה בתאונות

בתביעות תאונה ביטוח חשוב לפנות בסמיכות לאירוע לייעוץ מקצועי מאת עורך דין המתמחה בתחום דיני הביטוח. עורך הדין יפנה מטעמכם באופן מסודר אל חברת הביטוח, ינהל את המשא ומתן עם החברה, ובמידת הצורך יגיש תביעה מולה בערכאות  המשפטיות. עורך דין הבקיא בדיני ביטוח תאונות ידאג לזכות את הנפגע בצרכי סיעוד מיידים ללא עיכובים וחקירות מיותרות.

יש לציין כי חברות הביטוח מפעילות חוקרים מטעמן, בעיקר במקרים של פגיעות חמורות, אשר מטרתם להכשיל את התובע ולהוכיח מיעוט בחומרת הנזק שנגרמה לו. חשוב לדעת שבמידה והינכם מיוצגים על ידי עורך דין, אסור לנציגי וחוקרי חברת הביטוח לפנות אליכם באופן ישיר, אלא באמצעות תיווכו של עורך הדין.

 דוגמא לתביעת תאונה ביטוח

תאונות עבודה רבות מתרחשות בשל חוסר הקפדה על אמצעי הזהירות הנדרשים במקום העבודה, ובמקרה של נזקי גוף עקב רשלנות מחויבת חברת הביטוח של המעסיק לפצות את הנפגע. דוגמא לכך היא מקרה של עובד אשר נפל ממשטח מלגזה  בגובה של שבעה מטרים, וכתוצאה מכך נפגע בחלקי גוף שונים. הנתבעים טענו שהעובד לא היה אמור מלכתחילה לעלות על משטח המלגזה, אך בית המשפט דחה את הטענות וחייב את חברת הביטוח של המעביד בפיצויים עבור כל נזקי הגוף וצרכי השיקום והסיעוד הנדרשים.

סיכום

לאחר תאונה, ביטוח מתאים יכול לעשות את כל ההבדל בין חיים רצופי קושי וסבל, ובין שמירה על איכות החיים לה הורגלתם ומתן סיוע הולם לנפגע ולבני משפחתו. לכן, כאשר עולה הצורך לממש תביעת ביטוח תאונות, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה בתחום אשר ידאג לזכותכם במלוא הפיצויים המגיעים לכם.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט