רבים בקרב הציבור בישראל מחזיקים בפוליסות ביטוח שמטרתן לכסות נזקים העלולים להיגרם במהלך החיים, כדוגמת ביטוח חובה לרכב, ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח נכסים ורכוש, וביטוח תאונות. במקרים רבים בהן מוגשות תביעות לתגמולי ביטוח, דוחות חברות הביטוח את טענות התביעה בשל סיבות ותירוצים שונים, שלעיתים אינם נכונים וחוקיות. על מנת להתייצב מול המנגנונים המשומנים של חברות הביטוח, חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום זה, המכיר את החוק על בוריו ושיש בידו לסייע לכם לזכות במלוא התגמולים המגיעים לכם.

סוגי תביעת ביטוח

יש להבדיל בין תביעת ביטוח המוגשת על ידי המבוטח בעקבות נזקים שנגרמו, על מנת לקבל את התגמולים המגיעים לו, ובין תביעת ביטוח משפטית המתרחשת כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם חלק או את מלוא התגמולים, ולכן תובע אותם המבוטח בבית המשפט. חשוב לציין שתקופת ההתיישנות של תביעת ביטוח עומדת על שלוש שנים, שלא כבמרבית דיני נזיקין בהם תקופת ההתיישנות הינה בת שבע שנים. כל תביעת ביטוח לפני בית דין משתנה בהתאם לסוג הפוליסה, וזאת מכיוון שלכל פוליסה יש כללים, תקנות וחוקים משלה. לדוגמא:

  • תביעת ביטוח חיים – ביטוח חיים נועד לספק משענת פיננסית בעת מותו של המבוטח. ביטוח זה עשוי להיות משולב עם ביטוח פנסיוני או בטחונות אחרים כאובדן כושר עבודה. בעת חתימה על חוזה ביטוח חיים, חייב המבוטח בגילוי נאות של מצבו הבריאותי אל מול החברה המבטחת, ובמידה ומוגשת תביעה ופרטים אלו מתגלים כשקריים, חברת הביטוח יכולה להתנער מתשלומי התגמולים. חשוב מאוד לשמור עותק של פוליסת החיים המפרטת את תנאי הביטוח, ואשר תהווה בסיס לתביעת ביטוח במידת הצורך.
תביעת ביטוח
  • ביטוח בריאות –  זוהי פוליסת ביטוח המכסה טיפולים רפואיים שאינם מהווים חלק מסל הבריאות, ובמקרים רבים ביטוח זה מסופק על ידי קופות החולים כביטוח משלים. בעת תביעת ביטוח בריאות חשוב להציג בפני בית המשפט חוות דעת רפואית, וכן כל מסמך רפואי וקבלות המעידים על מהות הטיפולים ועלותם.

עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח

כאשר נדרשת תביעת ביטוח בבית משפט חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום. מומלץ גם להיעזר בעורך דין כאשר מתנהלת תביעה מול חברת הביטוח על מנת להשיג את מלוא התגמולים המגיעים לכם. עורך דין שהינו מומחה בתביעות ביטוח מכיר את כל דיני הביטוח והוראות הפוליסות השונות, וידע להנחות אתכם במילוי נאות של טפסי התביעה.  עורך דין ביטוח הינו בעל יכולות וכלים להתמודד מול נציגי הביטוח השונים, המחויבים לפנות אך ורק אליו בעת תהליך התביעה ואינם רשאים לפנות ישירות ללקוחותיהם, כך שקיימת בשבילכם כתובת תומכת בעלת ידע וניסיון. עורך הדין ינהל עבורכם את התביעה באופן יעיל ומהיר, וגם אם ניסיתם כבר להתמודד לבד עם חברת הביטוח ונכשלתם, עדיין אין זה מאוחר לפנות לעורך דין אשר יערער על הפסיקה.

דוגמא לתביעת ביטוח                 

חברות הביטוח מנסות לקזז מהתגמולים שעליהן לשלם בכל דרך אפשרית, ולעיתים בדרכים שאינן חוקיות. הדבר נכון בעיקר כאשר מדובר בתביעות גדולות, בהן מנסות החברות לפתות את הלקוח בסכומי כסף גדולים ומיידים כפשרה. דוגמא לכך היא מקרה של אדם שנפצע במהלך טיול, וכתוצאה מכך סבל מנכות מלאה ברגליו והיה זכאי לתגמולים מחברת הביטוח שלו. חברת הביטוח מיהרה להציע סכום של מיליון וחצי שקלים עבור תביעתו. הניזוק לא קיבל את ההצעה ופנה לערכאה משפטית אשר פסקה לאחר מאבק משפטי שהתנהל במשך שלוש שנים, כי לתובע מגיעים פיצויים בסך של שמונה מיליון שקלים.

 סיכום

בעת קבלת הצעת תגמולים מחברת הביטוח, מפתה ומהירה ככל שתהיה, בררו היטב את מלוא זכויות התגמולים המגיעים לכם. במידה והפרש המוצע גבוה מהסכום המגיע לכם בחוק, אל תהססו ופנו לתביעה משפטית בעזרת עורך דין מומחה ומומלץ בתחום תביעות ביטוח.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט