תביעה נגד חברת ביטוח

תביעה נגד חברת ביטוח בגין ביטוח חיים – כדאי לדעת

ביטוח חיים, שהינו אחד מבין המוצרים הביטוחיים הפופולאריים ביותר ואולי גם בין החשוב שבהם, נועד להבטיח את בטחונו הכלכלי של המבוטח ובעיקר את ביטחונם הכלכלי של בני משפחתו, התלויים בו, במקרה של מוות או פגיעה אחרת.

לצד כל זה, משמש ביטוח החיים כאפיק לצרכי השקעה לגיל הפנסיה. במקרים בהם יש צורך בניהול תביעה נגד חברת ביטוח בגין ביטוח חיים, בין אם בעת היציאה לפנסיה או בעקבות מותו של המבוטח, חשוב לפעול נכון ולהכיר את התחום היטב כדי לקבל את הפיצוי המגיע.

מה חשוב לדעת על ביטוח החיים בטרם הגשת התביעה

ביטוח החיים, כאמור, יכול לכלול שני רכיבים: רכיב פנסיוני ורכיב של סיכון. במקרה של תביעה נגד חברת ביטוח חשוב להבין את פוליסת הביטוח ואת כל התנאים השונים, שכוללת במסגרתה. למשל, מהו הסכום שיועבר למוטבים במקרה של מות המבוטח. בנוסף, מהם כל התנאים והזכויות, העומדים לרשותו של המבוטח במקרה של אובדן כושר עבודה, בין אם חלקי או מלא על מנת להבטיח את הכנסותיו. נקודה נוספת וחשובה מתייחסת לכל סכומי הפיצויים החד פעמיים, במקרים שונים, כמו תאונות או מחלות ועוד.

בכל הקשור להבטחת הכנסותיו של המבוטח בגיל הפרישה, יש להכיר את תנאי הפוליסה המתייחסים לכך, המציינים את הסכום שיועמד לרשותו בעת היציאה לגמלאות, לרבות התקציב החודשי שיקבל במסגרת הסכום שהצטבר בביטוח זה. בנוסף, במידה ופוליסת הביטוח מתייחסת גם לביטוחי בריאות, ביטוח תאונות, או כל ביטוח מסוג אחר המצורף לה, יש להכיר את התנאים השונים המצוינים בפוליסה וקשורים לביטוח זה.

תביעה נגד חברת ביטוח

הסוגיות המשפטיות השונות במקרים של תביעה

במקרים של תביעה נגד חברת ביטוח בגין ביטוח חיים מעורבות סוגיות משפטיות שונות וטענות, הנטענות, פעמים רבות, על ידי חברות הביטוח על מנת שלא לעמוד בהתחייבויותיהן אל מול המבוטחים. למשל, פעמים רבות טוענת חברת הביטוח כי האירוע הביטוחי נגרם במתכוון ועל כן המבוטח או בני משפחתו אינם זכאים לפיצויים. ישנן טענות אחרות המתייחסות למסירת פרטים חלקיים. למשל, חברות הביטוח טוענות במקרים רבים כי המבוטח לא מסר באופן מלא את כל פרטיו, הקשורים למצבו הרפואי, בעת שחתם על פוליסת הביטוח. במידה והיתה יודעת זאת מראש, יתכן והיתה מסרבת לבטחו.

פנייה ועזרה של עורך דין, המייצג את התובעים במקרים אלה

במקרים של תביעה נגד חברת ביטוח בגין מימוש הזכויות הקשורות לביטוח החיים, חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי, המתמחה בכך. ישנם לא מעט מקרים בהם חברות הביטוח מסרבות לממש את זכויותיהם של המבוטחים ומערימות לא מעט קשיים עליהם או על בני משפחותיהם. במקרים אלה, בעזרתו של עורך הדין, יש להגיש תביעה אל בית המשפט, המחייבת את חברת הביטוח למלא את חובותיה ולשלם למבוטח את אשר מגיע לו.

כיצד לאתר את עורך הדין המתאים ביותר

ישנם לא מעט עורכי דין, המתמחים בתחום של תביעה נגד חברת ביטוח. על מנת להבטיח שמדובר בעורך דין מתאים, חשוב לוודא תחילה כי הוא אכן מתמחה בתחום זה ומכיר היטב את התנהלות התביעות ופסקי הדין הקשורים בכך. בנוסף, חשוב לבדוק האם לעורך הדין הנבחר ניסיון בתחום. האם התנסה בתביעות בבית המשפט של חברות ביטוח, ובמיוחד בתביעות הקשורות לביטוח חיים. לצד כל זה, יש לזכור כי מדובר בעורך דין שייצג אתכם לאורך כל הדרך, ולכן חשוב, במקביל, גם לבחון את מידת הכימיה ביניכם והתקשורת. כימיה טובה תאפשר להגיע להבנה מלאה וליכולת ייצוג טובה בבית המשפט.

לסיכום

על מנת לממש את כל הזכויות המגיעות ולקבל את הפיצוי המתאים, יש לפעול בטווח של שלוש שנים מקסימום מרגע האירוע הביטוחי. לאחר מועד זה, לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח. פנייה אל עורך דין בעל ניסיון כמה שיותר מוקדם תאפשר לכם להתמודד עם התביעה נכון יותר ותסייע לכם בכך באופן משמעותי.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט