ישנו הבדל עקרוני ומשמעותי בין הגשת תביעת סיעוד לחברת הביטוח על מנת לקבל את כספי הפיצויים המגיעים למבוטח, ובין הגשת תביעה לבית משפט (שלום/מחוזי) כאשר חברת הביטוח דוחה את בקשת הפיצויים. עם זאת, בשני המקרים מומלץ להיוועץ בעורך דין סיעוד. במקרה הראשון יש להסתייע בעורך דין על מנת להבטיח את קבלת מלוא הפיצויים מחברת הביטוח, אשר מצידה תמיד מנסה למזער את חומרת הנזק והכספים שהיא צריכה להעביר. במקרה השני יש צורך לקבל ייצוג משפטי הולם על מנת לערער על החלטת חברת הביטוח לדחות את העתירה.

המלצתנו: להיעזר בעורך דין סיעודי כבר בשלב חתימת החוזה

פוליסות ביטוח סיעודי מכירות בשני תרחישים בסיסיים של מצב סיעודי. במקרה הראשון המבוטח איננו יכול לבצע פעולות בסיסיות בכוחות עצמו ונדרש בהן לסיוע, כמו הליכה או רחצה, קימה או אכילה ושליטה בצרכים. המקרה השני של מצבים סיעודיים מכונה תשישות נפש, וכולל מחלות זקנה כגון דמנציה ואלצהיימר. חשוב לציין שלכל חברת ביטוח יש פוליסות בעלות סייגים ותנאים ייחודיים, שחלקן2 מקשות או מקלות בתנאי הגדרת חולה סיעודי. כמו כן, קיימות תוכניות ביטוח סיעודי רבות שלכל אחת מהן דרכי פיצויי שונות, אם כפיצויי חודשי או חד פעמי, או השתתפות בהוצאות של טיפולים שונים. בשל מורכבויות אלו מומלץ להיעזר בעורך דין סיעוד כבר בעת חתימת החוזה מול חברות הביטוח. זאת על מנת לוודא שההסכם הנחתם משרת את טובת המובטח, ושלא הועלם ממנו מידע בתוך סעיפי חריגים, שונות, או באותיות הקטנות. כך תוכלו להבטיח קבלת כספי פיצויים נאותים עבורכם בעת הצורך.

עורך דין סיעוד

סיבות מרכזיות לקבלת ייעוץ מקצועי במקרי תביעות סיעוד :         

ייעוץ והכוונה על ידי עורך דין סיעוד מיועדים לכל מי שנתקל בבעיות ובסירוב של חברות הביטוח לשלם חלק או את מלוא הפיצוי הסיעודי המגיע לו כחוק. קיימים מספר מקרים נפוצים בהם נדרש סיוע מקצועי זה:

  • כאשר חברת הביטוח טוענת שהתובע איננו עונה להגדרות של חולה סיעודי.
  • אי תשלום פרמיית הביטוח כנדרש בחוזה.
  • מסירת מידע חלקי או מוטעה אודות מצבו הבריאותי של המבוטח בעת חתימת חוזה הביטוח.
  • חוסר שיתוף פעולה של הניזוק לצורך הוכחת נכותו הדורשת סיעוד.

 ייצוג משפטי עבור תשלומי גמל סיעוד לקשישים

מתוך דאגה מוצדקת לימי הזקנה, אנשים רבים מבקשים להקדים בתרופה ומבטחים את עצמם בביטוח סיעודי. מטרתו של הביטוח היא לדאוג לצרכיהם כאשר לא יהיו מסוגלים עוד לתפקד בכוחות עצמם. דוגמא לכך היא מחלת הפרקינסון השכיחה בגיל מבוגר, ומהווה את אחד המקרים הנפוצים של אי מודעות לעובדת זכאות לעזרה סיעודית, הן מהביטוח הלאומי והן מחברות הביטוח. מדובר במחלה קשה המובילה בהדרגה לנסיגה, שאיננה מאפשרת לנפגע לתפקד עוד ללא סיוע חיצוני. חולים רבים שאינם מודעים לזכויותיהם מוציאים מכיסם סכומי עתק, על מנת לכסות את הוצאות הכרוכות בטיפול הרפואי והסיעודי. יתר על כן, בבוא העת חברות ביטוח רבות מנסות למנוע ממבוטחיהן את הכספים שהפקידו במשך שנים, למטרת פיצויי עזרה סיעודית. בעזרת ייעוץ והכוונה של  עורך דין סיעוד יוכלו הנזקקים לממש את זכויותיהם מול חברות הביטוח, ולזכות בכספי פיצויים למטרות סיעוד שיאפשרו להם לנהל אורח חיים מכובד ואנושי.

אל תתמהמהו בקבלת סיוע משפטי

חוק ההתיישנות על פיצויי נזיקין בגין תביעות סיעודיות, הינו שלוש שנים מרגע בו הפכתם לזכאים לתגמול (מקרה הביטוח = המצב המזכה) ועד לרגע הגשת תביעה בבית משפט. בנוסף, קיימים מקרים בהם חברת הביטוח מסכימה בכתב ובמוצהר על הארכת תקופת ההתיישנות. יש לדעת שחברות הביטוח נוטות לעכב ולהתמהמה בתהליכי התביעות על מנת שהתביעה תתיישן. במצבים אלו חשוב לדאוג לזירוז ההליכים בעזרת עורך דין סיעוד, כדי שלא לפספס את מגבלת הזמן.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט