לתבוע את חברות הביטוח עם עורכי דין ביטוח – הדרך הנכונה

תחום הביטוח כולל, במסגרתו, מגוון של ביטוחים שונים, שמרביתם נחשבים ביטוחים חשובים במיוחד. חלק מהם הכרחיים בעיקר בגילאים המבוגרים יותר, גילאים בהם נזקקים לסיוע בין אם כתוצאה ממחלות שונות, המקשות על ההתנהלות היומיומית ובין אם לאור הזקנה, המביאה איתה קשיים נוספים. ביטוח סיעודי הוא אחד מהם, והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות ומאפשר למבוטחים הסיעודיים לקבל פיצוי, בעזרתו יוכלו להיעזר במטפלים או לקבל טיפולים שונים בעת הצורך. על מנת לממשו וליהנות מההטבות הנוספות, הנלוות לו, נדרשים המבוטחים, לא אחת, לפנות אל עורכי דין ביטוח.

סוגי התביעות הקיימות בתחום הביטוחים הסיעודיים

ישנם סוגים רבים של תביעות העוסקות בתחום הביטוח הסיעודי:

  • תביעות סיעוד רבות, המוגשות בעזרתם של עורכי דין ביטוח, מופנות אל חברות הביטוח ולעיתים גם אל המוסד לביטוח לאומי בגין דרישה לפיצוי המבוטח הסיעודי. במקרים רבים בוחרות חברות הביטוח לדחות את תביעתם של המבוטחים, שכן טוענות כי אינם חולים סיעודיים ולכן גם אינם זכאים לפיצוי, כפי שקובעת פוליסת הביטוח. גם המוסד לביטוח לאומי עשוי לטעון כי המבוטח אינו עומד בתנאי הדין, במידה וישנה פנייה אליו למימוש קצבת סיעוד. במקרים אלה נדרשת עזרתו של עורך דין מקצועי, שיוכל לייצג את המבוטח ובשמו לדרוש את הפיצוי המגיע לו.
  • תביעות הנוגעות אף הן לתחום זה, מוגשות במקרים בהם דוחה חברת הביטוח את בקשתו של המבוטח בטענה כי לא מסר לה את כל הפרטים הרפואיים הנוגעים לו בעת החתימה על פוליסת הביטוח ועל כן איננו זכאי לקבל את הפיצוי המצוין בפוליסת הביטוח. בעת החתימה על פוליסת הביטוח נדרש המבוטח למלא הצהרת בריאות, המתייחסת למצבו הבריאותי. פעמים רבות זוהי הצהרה כללית וסטנדרטית, שאיננה כוללת פירוט יתר. בעת הפנייה אל חברת הביטוח לצורך מימוש הזכויות במקרה של מצב סיעודי, בוחנת חברת הביטוח את הצהרת הבריאות ולצד בחינת מצב בריאותו של המבוטח, מחליטה על מתן הפיצוי או דחייתו.

תביעות סיעוד - עורכי דין ביטוח

פנייה לסיוע משפטי – להצלחה בטוחה!

במקרים בהם מחליטות חברות הביטוח שלא לקבל את פנייתם של המבוטחים באשר לדרישת הפיצוי, חשוב לפנות לסיוע משפטי, המוצע על ידי עורכי דין ביטוח, המתמחים בתביעות ביטוח לאומי ותביעות של חברות ביטוח. יעוץ משפטי מקדים יכול לסייע בהתנהלות נכונה ובמימוש הזכויות הרלוונטיות, בהתאם למצבו הבריאותי של המבוטח. בכל שנה מוגשות אלפי תביעות, הנדחות מסיבות שונות. בעזרתם של עורכי דין אלה מוגש ערעור על הדחייה, ופעמים רבות מתקבלת החלטה מחודשת המזכה את המבוטח בכל הזכויות המגיעות לו. עורכי דין ביטוח מקצועיים, המתמחים בכך ובעלי ניסיון בתביעות של מבוטחים את חברות הביטוח ואת המוסד לביטוח לאומי, הם הפתרון הטוב והנכון ביותר.

דוגמאות לתביעות בתחום הביטוחים הסיעודיים

דוגמאות רבות לתביעות בתחום הביטוחים הסיעודיים מתייחסות לקשישים, שמצבם הבריאותי החריף ונזקקו לעזרה קבועה לביצוע פעולות שונות. מכיוון שהיה ברשותם ביטוח סיעודי פרטי, פנו בני משפחתם של הקשישים אל חברות הביטוח למימוש זכויותיהם. ובכל זאת, דחו חברות הביטוח את הבקשה בטענה שאין מדובר במצב סיעודי. בעזרתו של עורך דין ביטוח, המתמחה בתחום זה, בוצעה פנייה אל בית המשפט שלאחריה הוחלט כי אכן הם זכאים לכל הזכויות, המצוינות בפוליסה.

לסיכום, פנייה אל עורכי דין ביטוח, הבקיאים בתחום הביטוח הלאומי וחברות הביטוח, יכולה לסייע באופן משמעותי לקשיש הסיעודי ולבני משפחתו ולשפר את איכות חייו, עד כמה שניתן. זוהי תקופה שאיננה פשוטה גם כך, אולם בעזרתו של עורך דין מקצועי ניתן לעשות זאת נכון ולקבל את כל הפיצויים וההטבות המגיעות לקשיש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט