תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות נגד חברת ביטוח – כל מה שכדאי לדעת עליהן

בכל שנה מוגשות אלפי תביעות נגד חברות הביטוח השונות בארץ. תביעות נגד חברת ביטוח יכולות להיות במגוון של תחומים, כמו תאונות דרכים, מחלות קשות, אובדן כושר עבודה ועוד. במסגרת תביעות אלו חשוב לפעול נכון על מנת להגדיל את סיכויי הזכייה בתביעה ומימוש כל הזכויות הרלוונטיות, כפי שקובעת פוליסת הביטוח. אחת הדרכים, שתאפשר לכם לעשות זאת נכון היא פנייה אל עורך דין ביטוח מקצועי, בעל ניסיון בתחום זה ובעת ייצוגכם על ידו הבטחת זכויותיכם וכל הפיצויים המגיעים לכם במסגרת הביטוח.

חשיבות ההיכרות עם פוליסת הביטוח שלכם

כדי לדעת אילו זכויות מגיעות לכם ומהם הכיסויים, אותם עליכם לדרוש במסגרת תביעות נגד חברת ביטוח, עליכם להכיר את פוליסת הביטוח שלכם, לרבות כל התוספות השונות, המוזכרות בה. במידה ואתם מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח בעקבות אירוע ביטוח, חשוב שתעשו זאת בטווח של עד שלוש שנים מקסימום, הנחשבות כתקופת התיישנות. חשוב להבהיר כי במידה ונעשתה פנייה אל חברת הביטוח בטרם חלפו שלוש השנים אין משמעותה עצירת תקופת ההתיישנות, אלא רק הגשת תביעה לבית המשפט עוצרת את התקופה. פנייה לבתי המשפט לאחר תקופה של שלוש שנים ממועד קרות מקרה הביטוח, לא תאפשר לכם לתבוע את חברת הביטוח שלכם.

תביעות נגד חברות ביטוח

חשוב שתכירו את כל הסוגיות השונות הקשורות בפוליסה עצמה, את הפיצוי הכספי המגיע לכם במסגרתה ואת כל התנאים השונים, הנלווים לה.

חשוב לדעת שחברות הביטוח עצמן פועלות בעזרת מערכת מקצועית וגדולה מאד, העומדת מאחוריהן. במערכת זו פועלים גורמים שונים, כמו חוקרי ביטוח, עורכי דין ועוד, המייצגים את חברת הביטוח ועושים ככל שביכולתם כדי לשמור ולהגן עליה. ולכן, חשוב שגם מאחוריכם יהיו גורמים מקצועיים, כמו עורך דין, המתמחה בתביעות אל מול חברות הביטוח, על מנת שייצגכם מולה באופן הטוב ביותר.

חשיבות טענותיה של חברת הביטוח

ישנם לא מעט מקרים של תביעות נגד חברת ביטוח, במסגרתן טוענת חברת הביטוח כי מדובר בטענות שווא או טענות ללא כל בסיס ראייתי המצדיק את קבלת הפיצוי, כפי שמצוין בפוליסת הביטוח. על מנת שחברת הביטוח תוכל לטעון זאת, עליה להוכיח את טענותיה באופן חד משמעתי, שאיננו משתמע לשני פנים. מדובר בכתב הגנה לכל דבר, המשמש גם בבית המשפט בעת התביעה. במקרים אלה נוטה בית המשפט לדחות את טענותיה של חברת הביטוח, שכן מדובר בפוליסת ביטוח שנועדה להגן על המבוטח ולא לשמש נגדו.

מעורבותו של סוכן הביטוח

לסוכן הביטוח במקרים אלה תפקיד כפול, או במילים אחרות מצוי בקונפליקט אינטרסים. מצד אחד, וככלל, הינו שלוח של חברת הביטוח, וחב לה חובות אמון ונאמנות. מצד שני, הוא חב חובות גילוי ונאמנות מוגברת למבוטח שהחתים עבור הפוליסה עצמה והוא זה האחראי ליידע אותו בסייגים הקשורים לה ובכל פרט אחר, ולכן, חשוב לדעת כי במידה ומהווה סוכן הביטוח כמיופה כוח עליו להיות נאמן אך ורק למבוטח עצמו. במידה ואיננו נחשב ככזה, הרי שתביעת חברת הביטוח כוללת גם את תביעת סוכן הביטוח עצמו, אשר פעל כשלוחה של חברת הביטוח מכוח הוראו סטטוטוריות הקבועות בחוק.

פנייה אל עורך דין מקצועי

תביעות נגד חברת ביטוח אינן פשוטות, ובעיקר בשל כוחן הרב של חברות הביטוח השונות והמערכות השונות, העומדות מאחוריהן. ובכל זאת, בעזרת עורך דין, המתמחה בתביעות חברות ביטוח ניתן לזכות בתביעה ולקבל את כל הפיצוי הכספי המגיע. פנייה מיידית אל עורך דין מקצועי, בעל ניסיון בתחום, תאפשר לכם להתמודד עם מקרים אלה באופן הנכון ביותר ולעבור את כל השלבים השונים במסגרת התביעה על פי הנדרש.

בבואכם לבחור את עורך הדין שייצג אתכם בתביעה זו, בררו תחילה מהי מומחיותו. מוכשר ומקצועי ככל שיהיה, אם איננו מתמחה בתחום התביעות מסוג זה, סביר שאיננו בקיא היטב בנושא ואיננו מכיר פסקי דין או פרטים חשובים הקשורים בכך. בנוסף, חשוב לבדוק האם עורך הדין שלכם התנסה בתביעות מסוג זה אל מול המערכת המשפטית. תביעות נגד חברת ביטוח עשויות לכלול, במסגרתן, אלמנטים רבים ולדרוש הכרות רבה עם התחום. רק עורך דין מיומן ובעל ניסיון בתחום זה יידע להתמודד עם התביעה באופן הנכון ביותר.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט