תביעת נזקי גוף מוגשת בעקבות מאורע רשלני או תאונה אשר גרמו לתובע לנזקים גופניים, כאשר בתוך הגדרת נזקים גופניים נכללים גם נזקים נפשיים, כאב וסבל ועוגמת נפש. תביעות אלו שייכות לדיני נזיקין וכוללות תחומי שיפוט רבים, כדוגמת נזקי גוף בגין תאונות עבודה, תאונות דרכים, רשלנות רפואית, תאונות במרחב הציבורי ותאונות תלמידים. במרבית המקרים של תביעות נזקי גוף מומלץ שלא למהר ולהגיש את התביעה, על מנת שאפשר יהיה לבחון את נזקי הנפגע במבחן הזמן. תביעות נזקי גוף מתמקדות במתן פיצויים כספיים לניזוק, אשר מטרתם הינה השבת המצב לקדמותו, והכוללים אובדן יכולת השתכרות,  הוצאות רפואיות וכאב וסבל.

תביעות מוגשות בגין נזקי גוף

במרבית תביעות נזקי גוף על התביעה מוטלת חובת הוכחת הנזקים הגופניים, אשר נגרמו כתוצאה מרשלנות של הנתבע. הוכחה זאת מוצגת על ידי חוות דעת רפואיות המוגשות בפני בית המשפט ומעידות על קשר ישיר בין המחדל לפגיעה, ובנוסף מפרטות את חומרת הנזק שנגרם לתובע והטיפולים הרפואיים, השיקומיים והסיעודיים הנחוצים לו כתוצאה מכך.

תביעת נזקי גוף

חשוב לדעת שמלבד במקרים של נזקי גוף בגין תאונות דרכים, באחריות התביעה להציג חוות דעת אלו, ואילו הנתבעים רשאים להציג חוות דעת רפואית משלהם. במידה והצדדים אינם מגיעים להסכמה, בית המשפט יציג חוות דעת של רופא ניטראלי המקובל על שני הצדדים, ובעת קביעת פסק הדין יכול בית המשפט להישען על כל אחת מחוות הדעת באופן מלא או חלקי.

כמו כן, על התביעה להציג לפני בית המשפט כל מסמך רפואי, קבלה וחשבונית המעידים על חומרת הפגיעה, הטיפולים הרפואיים שהניזוק עבר בגינה, והוצאות רפואיות ואחרות שנגרמו לו כדוגמת ימי מחלה, רכישת ציוד רפואי, תרופות שאינן בסל הבריאות והוצאות על נסיעות שנדרשו לטיפולים.

עורך דין המתמחה בנזקי גוף

תביעות נזקי גוף הינן תחום משפטי מורכב מאוד, הדורש ידע רב ובקיאות בתחום המשפטי והרפואי. לכן חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני נזיקין בכלל ונזקי גוף בפרט, ובאופן ספציפי בתחום נזקי הגוף שנגרמו לכם. הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר בתביעות רשלנות רפואית. במקרים רבים לעורך דין אשר למד או עסק בעבר ברפואה, יש יתרון בתביעות נזקי גוף בזכות הכרתו המעמיקה את עולם הרפואה. עורך דין זה אף עשוי לספק לעיתים את חוות הדעת הרפואית, גורם החוסך בעלויות המשפט. אולם יתרון זה אינו מהווה קריטריון הכרחי לבחירת עורך דין, שכן באופן כללי מומלץ לבחור בעורך דין בעל ניסיון והצלחות מוכחות בתביעות נזקי גוף, שהינו פנוי לעסוק בתיקכם ולהדריך אתכם בניהול נכון של התביעה.

דוגמא לתביעת נזקי גוף

תביעת נזקי גוף עשויה להתנהל מול גופים שונים האחראיים לנזק שנגרם לתובע, אם באופן ישיר כמו במקרה של רשלנות רפואית או באופן עקיף כאשר הנתבע לא הזיק במו ידיו לתובע. דוגמא לכך היא מקרה של אישה שנפגעה באורח חמור מאופנוע ים בעת שרחצה בחוף ים ציבורי מוכרז. הניזוקה תבעה את העירייה בגין התרשלות בשמירה על בטחון הרוחצים בחוף הים שאחריותה, שכן העירייה הייתה אמורה למנוע שיט אופנועי ים במתחמי הרחצה. בית המשפט פסק שאכן הייתה העירייה מחויבת באכיפת החוק ולמנוע שיט של אופנועי ים באזורי רחצה מוכרזים, וחייבה במתן פיצויים לתובעת.

סיכום

נזקי גוף עלולים להתרחש עקב מגוון רב של נסיבות. במקרים בהם נזקים אלו נגרמו עקב תאונה או רשלנות, הניזוק זכאי לתבוע את האחראים לכך ולקבל פיצויים כספיים עבור הנזקים. לפני הפנייה לבית המשפט חשוב להיוועץ בעורך דין נזיקין אשר יעריך באם קיימת עילה מוצדקת לתביעה.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט