תביעה נגד ביטוח – מידע שימושי

מידע שימושי וחשוב על תביעה נגד ביטוח

במשך שנים אנו משלמים באופן קבוע לחברת הביטוח, בכדי שבבוא השעה, אנו נזכה לתמיכתם הנחוצה. אך בפועל, אחוז גבוה מן תביעות הביטוח המוגשות בשנה, נדחות על ידי חברות הביטוח. כתוצאה מכך, מבוטחים רבים נותרים לבדם במערכה, כאשר חברות הביטוח עושות ככל יכולתן להתנער מן האחריות החוזית בינן לבין המבוטח. לכן, תביעה נגד ביטוח, זקוקה לגורם מקצועי, בדמות עורך דין מומחה בתחום דיני הביטוח, אשר בעזרת ניסיונו ומיומנותו, ימנע מן חברת הביטוח להפנות את גבה למבוטחיה.

סוגי תביעות הביטוח המוגשות

בחיינו ישנם תחומים רבים בהם אנו נערכים לכל צרה שתופיע. בין אם הפיצוי הכספי מיעוד למבוטח או למשפחתו, ביטוח מאפשר למבוטח, לחיות את חייו בידיעה, כי קיימת מעטפת כלכלית, אשר תעניק את ההגנה הדרושה בשעת הצורך. אך לעיתים, מעטפת זו נסדקת בברוטאליות על ידי חברות ביטוח, ועל כן מוגשת תביעה נגד חברת הביטוח בכדי לממש את זכאות המבוטח. יחד עם זאת יש להבדיל בין תביעת ביטוח, אשר מהווה פנייה של המבוטח לחברת הביטוח למען מימוש החוזה ביניהם, ובין תביעה נגד ביטוח, אשר מהווה תביעה משפטית כנגד חברת הביטוח.

  • תביעת ביטוח חיים – נועד להעניק תשלום חד פעמי למשפחתו של מבוטח במקרה של מוות בטרם עת. לעיתים חברות הביטוח, מסרבת לשלם את סכום הפיצוי הדרוש בשל הטענה כי המנוח הסתיר את פרטיו הרפואיים, ובשל כך ההסכם בין הצדדים אינו תקף.
  • תביעת ביטוח בריאות – חברות ביטוח מעניקות ביטוח בריאות מעבר לביטוח החובה, כאשר הן מציעות ביטוח תרופות שאינו בסל התרופות, ביטוח סיעודי, ביטוח ניתוחים בחו"ל ועוד. במקרים מן אלו מתחמקת חברת הביטוח מתשלום הפיצויים הן בשל אי גילוי מצב בריאותי מלא, והן בשל סעיפים מיוחדים, שנמצאים בשיפולי החוזה, ומופעים בשפה משפטית, אשר האדם הפשוט אינו מסוגל להבין את משמעותם החוקית המהותית.
  • תביעות ביטוח מחלות קשות – פוליסות מן אלו, נועדו להקל על אדם החולה במחלה קשה, בשל ההוצאות הכספיות הרבות הכרוכות בכך. אך במקרים מן אלו ישנם פרשנויות רבות, לגבי הגדרת המחלה, ועוצמתה בכדי לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים ללקוח על פי חוק.
  • תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה – ביטוח אשר נועד להעניק למבוטח קצבה חודשית כפיצוי בגין אובדן כושר עבודה. יחד עם זאת, תביעה נגד ביטוח זה, טומנת בחובה קשיים רבים, בשל סעיפים רבים הנמצאים בפוליסה הבסיסית, אשר ניתנים לפירוש שונה, ומפורשים על ידי חברות הביטוח לאינטרס הכלכלי שלהן.

תביעה נגד ביטוח

ייעוץ על ידי עורך דין מומחה בתחום

כאמור, ישנם מגוון אפשרויות ביטוח, בכדי להגן, כביכול, עלינו בשעת הצורך, אך בכדי להשיג הגנה זו, יש להתמודד אל מול חברות הביטוח, וסוללת אנשי המקצוע שעובדים למענם. לכן, ישנה חשיבות מהותית בהתייעצות עם עורך דין, אשר מתמחה בתחום דיני הביטוח, בכדי להשיג את סכום הפיצויים האופטימאלי מן חברות הביטוח. יתרה מכך, עורך דין מקצועי הינו בעל ניסיון של שנים בתחום זה, על כן התחבולות המשפטיות מכיוונם של חברות הביטוח, אינן מהוות מכשול עבורו, במטרה להכריח את חברות הביטוח לעמוד בחוזה הביטוח שסוכם בינם למבוטח.

דוגמא לתביעה נגד ביטוח

לדוגמא, מקרה בו מבוטח בביטוח מחלות קשות חלה במחלת הסרטן, אך חברת הביטוח טענה, כי גודלו של הגידול הממאיר, אינו תואם את הסעיף האמור בחוזה ביניהם. בעזרתו של עורך דין מומחה בתחום, וחוות דעת רפואיות על ידי רופא מומחה, פסק בית המשפט, כי על חברת הביטוח לשלם את מלוא הסכום, אשר מופיע בפוליסה של המבוטח.

לסיכום,

מימוש פוליסת ביטוח, עלול להותיר את המבוטחים, חסרי אמונה ומתוסכלים, מהתנהלותם של חברות הביטוח. במקרים רבים, המבוטחים אף מוותרים על זכותם, בשל סירובם של חברות הביטוח להעניק להם את הרשום בחוזה ביניהם. על כן, לפני כל פנייה לחברות ביטוח יש לפנות לעורך דין מומחה בתחום דיני הביטוח. עורך דין בעל ניסיון, יבטיח כי המבוטח יקבל את הפיצוי המגיע לו על פי חוק, מבלי לאפשר לחבורת הביטוח להתחמק מכך.

[ois skin="skin2"]

כתיבת תגובה

סגירת תפריט